Najdziwniejsze gadżety komputerowe

Najdziwniejsze gadżety komputerowe

Myszki, klawiatury, głośniki, dyski przenośne – istnieje cały szereg niezbędnych lub przydatnych dodatków do komputera. Obok tych produktów, w sklepach oraz głównie w Internecie, możemy znaleźć mnóstwo gadżetów, które nie mają praktycznie żadnego użytecznego zastosowania. Poniżej przegląd najdziwniejszych jakie udało nam się znaleźć.

1. Zdalnie sterowany czołg z wyrzutnią piankowych rakiet

Tak – dobrze przeczytaliście – zdalnie sterowany czołg, miotający rakiety wykonane z miękkiej pianki. Podpinamy nadajnik z anteną do portu USB naszego komputera i możemy się cieszyć z całkowicie bezsensownego wydatku pieniędzy. Do całego zestawu dołożone jest specjalne oprogramowanie pozwalające nam sterować tą „maszyną biurowej zagłady”. Piankowy ostrzał artyleryjski możemy przeprowadzić za około 50 dolarów…

2. Perkusja na usb

Jesteś fanem muzyki i zawsze chciałeś spróbować swoich sił na perkusji? Niestety prawdziwa perkusja, zwłaszcza dobrej jakości, to koszt kilku tysięcy złotych oraz lata praktyk, by opanować trudną sztukę grania na niej. Z pomocą przychodzą producenci gadżetów komputerowych i za cenę około 120 złotych oferują taką oto perkusję na złącze usb, na której możemy ćwiczyć swoje umiejętności przed zakupem prawdziwej. Jakości dźwięku raczej nie chcielibyśmy poznawać :)


3. Mata do tańczenia… palcami

Nasz osobisty faworyt w tym zestawieniu, o jego użyteczności świadczy fakt, że ten gadżet został bardzo szybko wycofany ze sprzedaży :). Naprawdę nie mamy pojęcia jak bardzo trzeba być znudzonym, żeby coś takiego kupić i używać. Cena takiego ustrojstwa pozostaje dla nas nieznana, ale szczerze się przyznamy, że nawet nie szukaliśmy. Jaka by nie była, i tak pewnie była za wysoka :)

4. Żartobliwy pendrive

Z pozoru zwyczajna pamięć przenośna, jednakże jej prawdziwe zastosowanie odnajdą złośliwi żartownisie. Podpinając ten fałszywy pendrive do czyjegoś portu USB, możemy ustawić kilka sabotujących opcji – między innymi losowe włączanie Caps Locka, nieskoordynowane ruchy myszką lub ciąg losowych znaków na klawiaturze. Koszt ponad 30 dolarów i możemy boki zrywać…

5. Bokser

Figurka boksera, który po podpięciu do USB zadaje trzy rodzaje ciosów. I tyle. Nic więcej to coś nie potrafi. Koszt – 10 dolarów, frajda – okrągłe zero. Istnieje jeszcze druga figurka, przedstawia ona… kobietę tańczącą na rurze. Równie przydatna co bokser.

Na tych pięciu pozycjach zakończymy nasz przegląd bezsensownych i nieprzydatnych gadżetów do komputera. Wymieniliśmy wyłącznie te całkowicie bezużyteczne, ponieważ ogrzewane rękawiczki, odkurzacz do klawiatury czy lodówka na puszki (wszystko na USB) mają jeszcze jakieś zastosowanie (znikome, ale jakieś tam jest). Powyższe przedmioty to jedynie strata pieniędzy i niepotrzebne marnowanie slotu w złączu USB :)

Strona główna