Mr. Robot

Mr. Robot

Mr. Robot to amerykański serial telewizyjny, którego premiera przypadła na 27 maj 2015 roku. Głównym bohaterem jest Elliot, który w pracy jest wybitnym specjalistą od zabezpieczeń sieci teleinformatycznych natomiast po pracy jest hakerem, osobą łamiącą informatyczne systemy bezpieczeństwa.

Elliot jest introwertykiem będącym nieco na uboczu zwykłego życia, ze swoimi znajomymi i innymi ludźmi komunikuje się w specyficzny sposób, nie wykazuje emocji ani empatii. Każdego współpracownika, przyjaciela i wroga prześwietla przy pomocy swoich specjalistycznych umiejętności.

Serial jest wnikliwą analizą szans i zagrożeń dzisiejszych realiów świata, który podłączony jest permanentnie do Internetu. Na ekranie widzimy sytuacje, które teoretycznie mogą spotkać każdego z nas. Kradzież tożsamości, kont bankowych, szpiegowanie, stalking, oszustwa korporacji.

Serial nie należy do łatwych, jednak porusza ważne kwestie i zadaje poważne pytania, w którą stronę zmierza społeczeństwo, które praktycznie wszystkie sfery swojego życia przeniosło do Internetu.

Polecamy wszystkim obejrzeć kilka odcinków i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy nasza aktywność w Internecie nie zagraża naszej prywatności i bezpieczeństwu.