Lenovo Yoga Tablet 2 Pro - tablet z wbudowanym projektorem

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro - tablet z wbudowanym projektorem

Firma Lenovo zaprezentowała światu nowy tablet z serii Yoga. Urządzenia ma przekonać do siebie klientów nie tylko nad wyraz mocną specyfikacją, ale też wbudowanym projektorem.

Tablety z serii Yoga mają specyficzną konstrukcję – większość ich podzespołów znajduje się w wybrzuszeniu pod ekranem.  Dzięki temu grubość reszty obudowy wynosi zaledwie kilka mm, a charakterystyczny walec w połączeniu z podstawką umożliwia przy okazji wygodne korzystanie z urządzenia w różnych pozycjach.

W „garbie” nowego Lenovo Yoga Tablet 2 Pro ukryto dodatkowo projektor. Potrafi on wyświetlać obraz o przekątnej do 50 cali i rozdzielczości 800×480 pikseli. Producent zapewnia, że ten element tabletu nie jest wyłącznie zabawką i chwytem marketingowym – podobno sprawdza się całkiem nieźle przy prezentacjach multimedialnych, a miłe może być na nim również oglądanie filmów. Rzeczywiście, gdybym pojechał na wakacje i nie miał dostępu do telewizora, wolałbym zorganizować sobie seans na czymś większym niż ekran tabletu, nawet gdyby wiązało się to z ledwie zadowalającą jakością obrazu.

 

Wyświetlacz Yoga Tablet 2 sam w sobie imponuje jednak rozmiarami – ma aż 13,3 cala i działa w rozdzielczości 2560×140 pikseli. Lenovo chwali się też sekcją audio sprzętu, na którą składają się dwa głośniki stereo o mocy 1,5 W i jeden 5 W subwoofer. Reszta specyfikacji również robi wrażenie – czterordzeniowy procesor Intel Atom, 2 GB pamięci RAM i bateria wytrzymująca nawet 15 godzin na jednym ładowaniu nie pozostawiają złudzeń co do tego, że mamy do czynienia z absolutnym tabletowym topem.

 

 

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro pojawi się na rynku za Oceanem już pod koniec października. Jego najtańsza wersja została wyceniona na 499 dolarów, co stanowi raczej niską kwotę biorąc pod uwagę możliwości sprzętu.

Miejmy nadzieję, że nowa Yoga zdobędzie większą renomę niż smartfon Samsung Galaxy Beam, ktorego projektor nie nadawał się do żadnych praktycznych zastosowań.

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro

  • czterordzeniowy procesor Intel Atom o taktowaniu do 1,86 GHz
  • 2 GB pamięci RAM
  • 13,3-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 2560×1440 pikseli
  • 8-megapikselowy aparat fotograficzny z autofocusem i lampą doświetlającą
  • przednia kamerka 1,6 megapiksela
  • wbudowany projektor wyświetlający obraz o przekątnej do 50 cali i rozdzielczości 800×480 pikseli
  • waga 900g 
  • opcjonalne LTE
  • system operacyjny Android 4.4 KitKat

 

Strona główna