Komórka zamiast portfela?

Komórka zamiast portfela?

Google chce odgrywać kluczową rolę w elektronicznych płatnościach mobilnych, ale musi zmierzyć się z dużą konkurencją oraz … wzbudzić zaufanie klientów. Jesteście gotowi odstawić pieniądze i karty kredytowe na bok, i płacić… smartfonem?

Google Wallet - nowe technologiePod koniec maja Google przedstawiło światu aplikację na smartfona, która umożliwia płacenie za pomocą zbliżenia smartfona do czytnika kart płatniczych. Warunkiem jest oczywiście wcześniejsze wprowadzenie danych karty do swojego telefonu. Dodatkową funkcją jest możliwość łatwego skorzystania z dostępnych zniżek za płatność online, czy też automatyczna kumulacja punktów z programów lojalnościowych.

Coraz popularniejsze i bardziej zaawansowane technologicznie smartfony umożliwiają dokonywanie płatności mobilnych i nie tylko Google wpadło na ten pomysł. W listopadzie ubiegłego roku AT & T, Verizon i T-Mobile zapowiedziały podobne platformy mobilnej płatności o nazwie Isis, a ostatnio ujawnili plany na współpracę z Visa i MasterCard.

„Twój telefon stanie się Twoim portfelem” – oznajmił wiceprezes Google ds. handlu na spotkaniu premierowym Google Wallet. Aby tak się stało, Google podpisało umowy z takimi markami jak Citibank, MasterCard, jak i sprzedawcami, m.in. Subway.

Google Wallet - nowe technologie

Na jakie przeszkody może trafić Google? Jedną z nich może być brak odpowiednich urządzeń – obecnie istnieje tylko jedno urządzenie z Androidem i z odpowiednią technologią (NFC).

Mowa o urządzeniu Nexus S, działające w sieci Sprint.Z tym ograniczeniem Google akurat planuje walczyć, zapowiadając szybką ekspansję na inne urządzenia i systemy.

[simpleviewer gallery_id=”4″]

Drugą przeszkodą ograniczającą Google Wallet może być fakt, że przyzwyczailiśmy się do tradycyjnych form płatności – które swoją drogą dobrze się przecież sprawdzają – i możemy niepewnie podchodzić do całkowitej digitalizacji pieniądza.

Przedstawiciele Google są jednak – jak zwykle:) – mocno optymistyczni. Przed swoimi klientami roztaczają wizje m.in. wprowadzenia aplikacji umożliwiającej zapłatę w restauracji bez konieczności wydruku rachunku czy paragonu.

Ciekawe, prawda?:)

Na razie usługa będzie dostępna tylko w Stanach, jednak biorąc pod uwagę szybkość transferu nowych technologii do Europy – niedługo możemy spodziewać się tej aplikacji i w Polsce.

Bylibyście w stanie zamienić portfel na telefon?

Ufacie takim aplikacjom?