Jeśli nie chcesz mojej zguby futro z norek kup mi luby - prezenty świąteczne

Jeśli nie chcesz mojej zguby futro z norek kup mi luby - prezenty świąteczne

Nadchodzi czas świątecznych prezentów. Dla tych wszystkich, którzy lubią by prezent od nich sprawiał autentyczną radość jest to czas przeszukiwania stron internetowych.

Drobiazgowe śledztwa przeprowadzane w rodzinach i wśród znajomych. Podpytywanie, podglądanie, podsłuchiwanie. Desperaci posuwają się wręcz do wyspecjalizowanych technik przesłuchiwań. Niestety z roku na rok coraz trudniej jest wybrać prezent idealny, dostępność wszystkiego, wszechobecność artykułów niegdyś pożądanych jest utrudnieniem dla wielu. Pokusimy się tu o małe podpowiedzi na temat tego, co może być docenionym prezentem.

Zaczniemy od najbardziej wymagającej części społeczeństwa. I nie będą to kobiety jak w pierwszej chwili pomyśleliście. Dzieci, to one najbardziej szczerze powiedzą ci, co myślą o twoim prezencie. Bez ogródek i zahamowań. W tych czasach dzieci mają wszystko… a na pewno większość z nich, ale często brakuje im uwagi i czasu spędzonego razem z rodzicem czy opiekunem na zabawie, na grach, rozmowach itp. Dobrym prezentem może być bilet do zoo, do sali zabaw, voucher na wspólne zwiedzanie, bilet na wspólną wycieczkę. Trochę starszemu dziecku, a zwłaszcza dziewczynce na pewno radość sprawi sesja fotograficzna. Możemy zaproponować dziecku dzień spędzony według jego planu lub zabranie dziecka do swojej pracy.

Dużo łatwiej jest sprawić prezent hobbyście, wystarczy wiedzieć, czym się interesuje i dokupić brakującą rzecz do kolekcji czy podarować klaser lub następną część gry albo aplikację, która jest mu niezbędna. Warto posłuchać też dziecka, usłyszeć, co jest teraz wśród jego rówieśników na czasie, czego zazdrości innym dzieciom, czego pragnie najbardziej? Każdy opiekun najchętniej kupiłby zabawkę rozwijająca jakieś umiejętności, i takim prezentem łączącym w sobie interaktywność, wspólne spędzanie czasu i modę są drony.

Jaki dzieciak nie będzie zachwycony możliwością pilotowania dronu? Gorzej wygląda sprawa z nastolatkami. Tu trzeba uważać by prezent nie przyniósł odwrotnego skutku. Bezpieczne są prezenty typu: następny pendrive, większy powerbank czy słuchawki. To są bezpieczne prezenty, ale czy sprawią taką radość jak coś oczekiwanego lub zaskakującego? Jeżeli masz większy portfel a twoje dziecko nie boi się wysokości może to być lot balonem. Lubi walkę? Zabierz dziecko na paintball dla dwojga. Kurs wizażu, pływania, jazdy konnej, bilet na koncert, karnet do kina, kurs gotowania, voucher do ulubionego sklepu… przykładów można mnożyć bez liku. Najlepiej oczywiście, kiedy młodzież wypowiada się jasno – „nowe wypasione słuchawki bezprzewodowe”, „chcę smartwatcha!”. Nie ma kłopotu – jest radość.

Kobieta – niezgłębiony ocean tajemnic

Tu zaczynają się schody. Bo gdzie jedna kobieta ucieszy się z ostatniego hitu w kuchni, jakim jest wałek do ciasta z grawerem to od innej możesz tym wałkiem oberwać przez łeb. Słynne powiedzenie mówi, że największym przyjacielem kobiety są diamenty, ale jeżeli nie jesteś z grupy zasobnych portfeli możesz nabyć coś skromniejszego z biżuterii. Boisz się, że nie trafisz w gust? Możesz podarować voucher do jubilera, ale załącz do niego osobisty liścik, aby nie wyglądało to jak odbębnienie prezentu. Każda kobieta poczuje się piękna, kiedy przeczyta, że dla tak wyjątkowej kobiety nie odważyłeś się sam wybrać biżuterii, ponieważ każdy brylant wygląda przy niej jak kamyk…

Jeżeli nie biżuteria, to może być opłacona wizyta u renomowanej kosmetyczki na relaksujący masaż. PAMIĘTAJ!!! Nigdy, przenigdy nie wysyłaj kobiety na zabieg oczyszczania twarzy lub zabieg odmładzający!!! Dla zapalonej czytelniczki, wiadomo, najnowszy bestseler, dla wielbicielki muzyki album ulubionego zespołu. Jeżeli to ma być prezent dla babci to na pewno zachwyci ją prezent wykonany własnoręcznie typu zdjęcie rodzinne w pięknej ramce. Radość może sprawić płyta solisty z lat młodzieńczych, zorganizowanie wspólnej kolacji na mieście. A może babcia czeka na koc elektryczny? lub na ciepłe bambosze? Posłuchaj, może narzekała na kaszel, lub wilgoć szkodzącą jej starym kościom, wtedy na pewno ucieszy ją osuszacz z pochłaniaczem wilgoci. Koleżance czy współpracownicy bezpiecznie kupić coś z galanterii.  Czarne skórkowe rękawiczki będą pasować do każdego stroju. A jeżeli to ma być prezent dla zapalonej fitnesski to słuchawki douszne będą idealnym wyborem. Zawsze warto posłuchać, co kobieta mówi, bo ona zawsze znajdzie sposób by Ci powiedzieć, czego chce. A nawet jak nie powie, to da do zrozumienia.

Czas na macho, czas na romantyka, czas  na hobbystę i czas na operatora pilota

I tu, jak przy poprzednich wyborach zależeć będzie wszystko od tego, jakiemu typowi męskiemu kupujemy. Najprościej będzie z hobbystą, majsterkowiczem i sportowcem. No i typem metroseksualnym, temu kupimy ostatni hit kosmetyczny typu krem ze śluzem ślimaka i już mamy szczęśliwego mężczyznę. Brodacza uszczęśliwi zestaw do pielęgnowania zarostu a hipstera pasek, który wygląda jakby ciągnięto na nim krowę za autem. Hobbystę coś do jego kolekcji, a dla majsterkowicza, który, uchowaj od tego nas panie, ma już wszystkie narzędzia łącznie z endoskopową kamerką możemy zawsze nabyć następną skrzynkę na narzędzia, do której schowa swoje skarby. Sportowiec zachwyci się rękawicami do ćwiczeń ( zużywają się szybko) albo wielką paką odżywki białkowej.

Co jednak z mężczyzną, o którym jeszcze mało wiemy, ale chcemy zobaczyć uśmiech na jego twarzy? Żadnych skarpetek czy krawatu, bo czy Ty ucieszysz się z rajstop lub kolejnych śmiesznych skarpetek? Tutaj wybór będzie zależeć od tego czy mężczyzna jest kolegą z pracy, bratem, dziadkiem wujkiem, siostrzeńcem czy chłopakiem? A może to mężczyzna typu potencjalny małżonek? Pamiętajmy, że zawsze doceniane są prezenty spersonalizowane, bo to dowodzi, że poświeciliśmy czas na wybór. Takim prezentem może być np. scyzoryk w pięknej drewnianej oprawie z wygrawerowanym imieniem. Skórzana teczka do pracy. Dla wielbiciela trunków piękna karafka a dla konesera kuchni porządna deska do serów lub srebrne noże do steków. Jeżeli jesteście zwolennikami nietypowych prezentów możecie wykupić voucher na jazdą porsche po mieście, skok ze spadochronem czy degustację win. Melomana ucieszy karnet do filharmonii czy teatru a piwosza wizyta w browarze.

A co wybrać dla wspominanego wcześniej operatora pilota do telewizora? To taki typ mężczyzny, który niczego nie potrzebuje, bo wystarcza mu odbiornik telewizyjny. Jeżeli nie stać nas na nowy większy telewizor to może warto mu kupić pilota Air Mouse? Wszystko zależy od naszego budżetu i od znajomości osoby obdarowywanej.

Strona główna