Jak twardy jest Twój smartphone?

Jak twardy jest Twój smartphone?

Jakiś czas temu firma Android Authority przeprowadziła test wytrzymałości dwóch popularnych smartphone’ów z wyższej półki: Iphone’a oraz HTC One.  Który okazał się wytrzymalszy? :)

Obydwa smartphony zostały zbudowane z aluminium, różnica między nimi polegała na rozkładzie ciężkości i wielkości ekranu (4 cala iphone oraz oraz  4,,7 dla One).

Smartphony były  zrzucane z kilku wysokości: kieszeni, klatki piersiowej, ucha oraz , najtrudniejszy test – z wysokości dłoni trzymanej nad głową.
Brutalny test zakończył się niekwestionowanym zwycięstwem HTC One.
Ekran One ocalał nawet przy upadku z najwyższej wysokości, chociaż pojawiły się na nim zadrapania. One miał też tendencję do spadania na bok, podczas gdy Iphone spadał na ekran, co spowodowało najszybsze uszkodzenie tej części urządzenia.

Co trzeba podkreślić – obydwa urządzenia dało się obsługiwać bezproblemowo nawet po upadku z najwyższej wysokości i rozległym uszkodzeniu ekranów. Solidna robota wewnętrznych urządzeń – mniej solidna – obudowy?  Wygląda na to że jeszcze przez jakiś czas będziemy musieli chronić nasze smarthphony za pomocą klasycznych pokrowców :)