Ilu Polaków odwiedza serwis YouTube? (infografika)

Ilu Polaków odwiedza serwis YouTube? (infografika)

Największy serwis wideo świata rozrasta się bardzo dynamicznie. Także w naszym kraju nie brakuje mu użytkowników. Zobaczmy, jaką liczbą użytkowników może pochwalić się YouTube nad Wisłą.

 

 

YouTube to serwis, który w niezwykle szybkim tempie zyskał miano prawdziwego internetowego fenomenu. Nic dziwnego – użytkownicy z całego świata wykazują ogromną chęć zarówno do oglądania, jak i dzielenia się materiałami wideo. Jaką pozycję YouTube osiągnął w naszym kraju?

Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w nowej infografice przygotowanej przez agencję TUBE.AD. Okazuje się na przykład, że liczba polskich użytkowników YouTube sięgnęła 16 mln osób, co stanowi 73% wszystkich internautów w naszym kraju. Dla porównania, rok temu było to – odpowiednio – 13,4 mln osób i 67% internautów. Największą grupę użytkowników stanowią osoby w wieku 18-34 lat.

Co ciekawe, spory odsetek badanych nie ogląda telewizji. Jesteśmy ciekawi Waszych opinii na ten temat: czy YouTube (lub inne serwisy wideo) jest w stanie wyprzeć tradycyjną telewizję?