E-czytnik wygrywa z komputerem

E-czytnik wygrywa z komputerem

Pewnie wielu z Was zastanawiała się nad fenomenem e-czytników. Dlaczego ludzie je kupują, skoro można przeczytać książkę na ekranie komputera?  Przede wszystkim dlatego, że czytanie z e-czytników jest niemal tak wygodne jak czytanie normalnej książki oraz dużo lepsze dla naszych oczu.

Najważniejszy w e-czytniku jest e-papier.  Jak wygląda papier elektroniczny? To ciężko jest wytłumaczyć. Najprościej mówiąc to wyświetlacz, który nie świecie i jest bardzo podobny do tradycyjnej książki.

Ale, aby być jeszcze bardziej precyzyjnym e-papier to małe kropeczki atramentu, które za pośrednictwem impulsów elektrycznych układają się w piksele. Mamy zatem jasne tło i ciemne elementy atramentu , które składają się w tekst.

Najważniejszymi atutami e-czytników  że ich ekran nie świeci, a więc nie męczy on oczu tak, jak monitory LCD. Tekst może być czytany pod dowolnym kątem oraz co ważne w pełnym słońcu, ponieważ ekran ten nie błyszczy i nie odbija świtała. Zatem jest to ogromna zaleta, szczególnie dla czytających w środkach transportu i na łonie natury.  Do tego trzeba zaznaczyć, że te urządzenia są lekkie i małe, zatem noszenie ich ze sobą jest często dużo wygodniejsze niż tradycyjnej książki.

Są także drobne minusy. Do czytania z e-czytnika niezbędne jest światło, więc podczas jazdy autobusem i siedzenia przy oknie, jak najbardziej się przyda, jednak już wieczorem w domu, niezbędne jest dodatkowe światło skierowane na czytnik. Czyli e-czytnik w tym wypadku zachowuje się jak tradycyjna książka.  Dodatkowo zdjęcia wyświetlane na tym urządzeniu są niemal bez koloru, ponieważ lepsze urządzenia są wyposażone w 16 kolorów szarości, podczas gdy te ze średniej półki 4-8. Zatem można powiedzieć, że zdjęcia wyglądają jak w czarno białej gazecie.

E-czytniki mogą odczytywać wiele plików: PDF, HTML, DOC, RTF.

https://www.wasserman.eu/pl/p/eBOOK-czytnik-ksiazek-VEDIA-eReader-K4/2108