Ciekawe tryby Google Street View

Ciekawe tryby Google Street View

Google nie pozwala się nudzić – jeśli sprawiło Wam radość oglądanie własnego domu, bloku lub znajomej okolicy za pomocą Street View, na pewno zainteresują Was dodatkowe możliwości w tej usłudze :)

Wirtualny Stonehenge?

Dziś (01.06.2012) rusza projekt World Wonders Project, czyli możliwość zwiedzania zabytków z całego świata na ekranie domowego komputera. Google zebrało 132 zabytki w łącznie 18 krajach i „udostępnił” ich widok w ramach technologii Street View. Każdy z zabytków możemy wybrać z mapy, „udać się na wycieczkę” i przez chwilę poczuć się jakbyśmy byli tam naprawdę.

World Wonders to następny krok w stronę digitalizacji całego świata. Kilka tygodni temu Google dokumentowało widoki dwóch rzek Ameryki Południowej – z malowniczego dorzecza Amazonki oraz jej dopływu Rio Negro. Co ciekawe, tym razem zamiast samochodu z kamerami użyto roweru i… łodzi, dzięki czemu możemy zobaczyć rzeki z perspektywy płynących po nich osób.

Zmęczeni dusznym klimatem amazońskiej dżungli możemy się wirtualnie ochłodzić zwiedzając ośnieżone szczyty kanadyjskich gór. Ekipa Google wybrała się do ośrodka narciarskiego Whistler Kanada’s Blackcomb, gdzie za pomocą skuterów śnieżnych oraz samochodów terenowych naszpikowanych kamerami i aparatami fotograficznymi, udokumentowali kilkanaście stoków. Kanadyjscy amatorzy sportów zimowych mogą przed sezonem zobaczyć sobie stoki i wybrać odpowiednie trasy… nie ruszając się z domu. :)

Sztuka dostępna dla wszystkich

Równie ciekawą inicjatywą amerykańskiego giganta jest Google Art Project, czyli krótko mówiąc – wystawy 150 muzeów z 40 różnych krajów na ekranie komputera. Niedawno dołączyły do nich dwa polskie muzea – Muzeum Sztuki w Łodzi i Muzeum Pałacu w Wilanowie. Miłośnicy sztuki mogą teraz za pomocą kilku kliknięć oglądać obrazy, rzeźby, sztukę uliczną czy fotografie. Projekt obejmuje teraz dzieła sztuki z szerokiego kręgu kultur i cywilizacji, np. graffiti w ogromnych brazylijskich miastach, islamską sztukę użytkową czy starożytną afrykańską sztukę naskalną. Robi wrażenie, prawda?

Świat w zasięgu ręki

Google stopniowo, ale systematycznie udostępnia nam „cały świat” w ramach Street View. Mimo iż, zwiedzanie na ekranie komputera nie zastąpi prawdziwych emocji i przeżyć z oglądania zabytków czy dzieł sztuki na żywo, inicjatywa Google jest godna pochwały. Dzięki temu możemy zobaczyć z bliska miejsca i budynki, do których wycieczki kosztują bardzo drogo i są poza naszymi możliwościami finansowymi.

Stonehenge, Pompeje, czeska Praga, a może Brazylijska dżungla lub obrazy z Muzeum Orsay w Paryżu – co zobaczycie najpierw? :)

Handlowcy

Tomek Klimkiewicz Tomek@wasserman.plTomek Wach TomekWach@wasserman.plJakub Józefczyk Jacek@wasserman.pl

Infolinia

91 35 08 592Od poniedziałku do piątku 08:00 - 16:00
Reklamacje i zwroty:Wypełnij formularz

Odbiór osobisty

ul. Strumykowa 15, 72-320 TrzebiatówPoniedziałek - piątek 06:00 - 18:00
Sobota 08:00 - 15:00
Numer konta bankowego:
Krzysztof Wasilewski Wasserman
Alior Bank:
85 2490 0005 0000 4530 6714 0206
Partnerzy logistyczni
  • GLS
  • Poczta Polska
  • Paczkomaty InPost
Metody płatności
  • PayPal
  • PayU
  • przelew
  • za pobraniem
Znajdź nas
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

Sklep internetowy Wasserman to firma z wieloletnim doświadczeniem, działająca na rynku już od 1996 roku. Swoim klientom oferujemy szeroki wybór asortymentu z zakresu urządzeń elektronicznych. Gwarantujemy wysyłkę „od ręki”, ponieważ wszystkie produkty, jakie są widoczne na stronie posiadamy w naszych magazynach. Zależy nam na rozwoju, dlatego ciągle poszerzamy dostępny asortyment. Możemy pochwalić się doświadczeniem we współpracy zarówno z klientami indywidualnymi jak i firmami, na terenie całej Unii Europejskiej. Zapewniamy profesjonalną obsługę każdego klienta oraz szybką i bezproblemową realizację zamówień. Wasserman - wszystko dla wszystkich!

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Wasserman.eu

Strona główna