Chińczycy zbudowali klona Nokii Lumii 1020

Chińczycy zbudowali klona Nokii Lumii 1020

Chiny słyną z luźnego podejścia do praw autorskich i potrafią stworzyć kopię niemal wszystkiego, począwszy od modnych torebek, poprzez elektronikę użytkową, na samochodach kończąc. Właśnie zabrali się za podrabianie najnowszej Nokii, modelu Lumia 1020.

Klon fińskiego smartfona z wyglądu jest niemal identyczny z oryginałem, a więc posiada taką samą żółtą obudowę, na której jednakże widnieje napis „41 Mega Plexel”, co sugeruje, że nie mamy do czynienia z produktem Nokii.

Naturalnie specyfikacja techniczna podróbki już dalece różni się od oryginału, tak więc zamiast 41 Mpix kamery, mamy tutaj aparat 2 Mpix, za to smartfon obsługuje dwie karty SIM. O tym, że jest to tylko klon, dowiemy się także po włączeniu urządzenia, gdyż zamiast interfejsu kafelkowego charakterystycznego dla Windows Phone, naszym oczom ukaże się interfejs Androida 4.0.

Jeśli macie ochotę na zakup Lumii 1020, to warto uważać, bo nie można wykluczyć, że takie podróbki pojawią się wkrótce także na naszym rynku i jeśli ktoś skusi się na podejrzanie niską cenę, myśląc że trafił na okazję, może się nieźle naciąć.

Strona główna