Chcemy być fit!

Chcemy być fit!

Wielu z nas zadaje sobie pytanie „Jak prowadzić aktywny, zdrowy tryb życia?”, lecz jak to w życiu bywa, najtrudniejsze są początki. Wiadomo, że trzeba będzie zmienić nawyki żywieniowe, jak i troszkę się poruszać. Jeżeli czytasz ten artykuł to znaczy, że już pierwszy krok za tobą, ponieważ chcesz coś zmienić. Najważniejsza jest motywacja! Nie musisz od razu przechodzić na restrykcyjną dietę 1000 kcal. Wystarczy, że zamienisz kilka produktów, na te które są o wiele zdrowsze dla Twojego organizmu.

DIETA

WODA I NAPOJE

Zamiast kupować soki w sklepie, które mają dużo cukrów i substancji słodzących zamień je na soki wyciskane ze świeżych owoców za pomocą profesjonalnych urządzeń. Tutaj warto zwrócić uwagę na różnice między sokowirówką a wyciskarką. Sokowirówki mają ostrza za pomocą których produkty w nich ścierają się, dlatego też trudno będzie nam otrzymać soki z jarmużu, mięty czy szpinaku. Natomiast wyciskarki  są przeznaczone do otrzymywania soków, więc będzie to lepszy zakup.

Pij bardzo dużo wody mineralnej lub postaw na wodę filtrowaną. Min 2,5 l dziennie.

Wyciskarka wolnoobrotowa

SŁODYCZE

Zamień cukier na miód, będzie to o wiele zdrowsze dla Ciebie. A wcale nie zmieni to smaku herbaty (powiem, że będzie jeszcze lepsza). Słodkie batoniki czy czekoladę zamień na banany, jabłka, marchewki. Zobaczysz spadek wagi jak i lepsze samopoczucie.

TŁUSTE POTRAWY

Nie smaż na głębokim oleju! Postaw na parowar czy piekarnik. Lepsze i zdrowsze dla Ciebie będą produkty przygotowane na parze lub upieczone. Wiadomo zajmie nam to 10 min dłużej, ale czy to tak długo, kiedy ujrzymy efekty naszych starań?

RYŻE, MAKARONY, PIECZYWO

Zamień biały ryż na brązowy, tak samo makaron. Pieczywo zmień na chleb razowy, żytni lub orkiszowy.

SÓL

Ogranicz sól lub zmień ją na morską bądź himalajską.

TRENING

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z ćwiczeniami pamiętaj NIE PRZETRENUJ SIĘ! Wiem, że powiesz „nie pójdę na siłownię jestem za gruba/gruby”. Jeżeli tak myślisz możesz zacząć od ćwiczeń w domu. Tutaj masz parę rzeczy, na które możesz rzucić okiem klik. Są tam między innym obciążniki , możesz je założyć na kostki, kiedy idziesz na spacer, razem z krokomierzem to super połączenie. Jeżeli natomiast za oknem jest nie ładna pogoda możesz skorzystać z ławeczki fitness albo pasa modelującego, który jest super rozwiązaniem, kiedy nie masz w ogóle czasu na ćwiczenia. Możesz założyć go, kiedy gotujesz obiad albo sprzątasz, a on poprawi Twoją sylwetkę;).

Akcesoria fitness

SYSTEMATYCZNOŚĆ

Pamiętaj, systematyczność to podstawa. Jeżeli będziesz wykonywać ćwiczenia min 3 razy w tygodniu efekty zobaczysz szybciej niż Ci się to wydaje! Poprawisz nie tylko swoją sylwetkę, ale także poczujesz się o wiele lepiej w swoim ciele.

Zobacz więcej

NIE SZUKAJ SOBIE WYMÓWEK

Po tygodniu odechciewa Ci się ćwiczyć i jeść ciemnego pieczywa zamiast pączków? Spokojnie to dopiero początek. Niedługo wejdzie Ci w nawyk szykowanie sobie śniadanka, które nie ocieka tłuszczem i robienie 15 przysiadów. Pamiętaj to siedzi w Twojej głowie! Przypomnij sobie czemu czytałeś ten artykuł. Chcesz być po prostu zdrowy!

WIDZISZ TO NIE JEST TAKIE TRUDNE! BIERZEMY SIĘ DO PRACY OD DZIŚ!