4 sprzęty, dzięki którym Twoja kuchnia stanie się bardziej funkcjonalna

4 sprzęty, dzięki którym Twoja kuchnia stanie się bardziej funkcjonalna

Kuchnia jest tym pomieszczeniem, w którym ważą się losy Twojego dnia. To swojego rodzaju centrum zarządzania codziennym życiem. Poranna kawa – kierujesz kroki do kuchni. Obiadokolacja – spędzasz długie minuty przy kuchence. Ochota na przegryzkę – przetrząsasz kuchenne szafki i lodówkę. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele zależy od funkcjonalności tego strategicznego pomieszczenia. Dlatego warto wyposażyć je w kilka sprzętów, które znacznie ułatwią nasze życie.

Dzbanek filtrujący wodę

Jednym z akcesoriów, przez które Twoja kuchnia zyska na funkcjonalności, jest plastikowy lub szklany dzbanek filtrujący wodę. Umożliwia on oczyszczanie kranówki z chloru i cząstek mechanicznych z rur wodociągowych. Jego działanie poprawia smak, zapach i kolor wody, redukuje również jej twardość. Przefiltrowana przez dzbanek nadaje się do spożycia, a według niektórych producentów ma nawet lepszą jakość niż niejedna woda butelkowana. To rozwiązanie, które docenią przede wszystkim właściciele prywatnych studni, czasami dostarczających zabrudzoną wodę o lekkim smaku i zapachu siarki.

Dzbanki filtrujące składają się z dwóch części pojemnika oddzielonych od siebie filtrem. Woda wlana od góry przepływa przez niego i gromadzi się w dolnej części dzbanka. Ten proces może trwać kilka minut. Co jakiś czas (średnio co miesiąc) trzeba wymienić wkład filtracyjny, który się zużywa. O takiej konieczności informuje umieszczony na pokrywie wskaźnik lub dioda LED. Jaki dzbanek filtrujący wybrać? Warto przemyśleć kwestię zaopatrywania się we wkłady filtracyjne – im łatwiej będą dostępne, tym lepiej. Dodatkową zaletą jest możliwość montażu w dzbanku wkładu wzbogacającego wodę w magnez. Dostępne na rynku produkty występują w licznych rozmiarach i kolorach, dzięki czemu każdy dostosuje ten sprzęt do własnych potrzeb oraz wystroju kuchni.

Zobacz więcej

Zgrzewarka do folii

Jeśli chcesz na dłużej zachować świeżość produktów spożywczych lub bezproblemowo je przetransportować, przyda Ci się ręczna zgrzewarka do folii. Umożliwia ona szczelne zamykanie woreczków foliowych, dzięki czemu zabierzesz przygotowane w kuchni jedzenie do pracy, szkoły czy na wycieczkę. Produkty zapakowane w ten sposób można również przechowywać w lodówce czy w szafkach – zachowają świeżość na długo.

Zgrzewarka do worków foliowych to jedno z urządzeń, które zwiększą funkcjonalność Twojej kuchni. Wybierając sprzęt dla siebie, zwróć uwagę na jego moc oraz to, jak grube materiały da radę szczelnie zamknąć. Zgrzewarka próżniowa ma tę zaletę, że wysysa powietrze z opakowań, eliminując czynniki mogące negatywnie wpłynąć na jakość produktów. To udogodnienie, w które warto wyposażyć swoją kuchnię.

Zobacz więcej

Robot kuchenny wielofunkcyjny

Blender, mikser, robot kuchenny – wszystkie te funkcje może pełnić jedno urządzenie. To chyba najbardziej praktyczny sprzęt, w jaki możesz wyposażyć swoją kuchnię. Jego największą zaletą jest właśnie wszechstronność. Z pomocą wielofunkcyjnego robota kuchennego możesz między innymi miksować, ścierać, szatkować i wyrabiać ciasto. Liczba zadań, jakich podejmie się ten sprzęt, zależna jest od dołączonych do niego akcesoriów i pojemników. Najwygodniejsze w użytkowaniu są takie modele, które można w miarę potrzeb rozbudowywać, dodając im kolejne funkcje.

Robot kuchenny z sokowirówką da nam możliwość wyciskania soków z owoców i warzyw. Urządzenie wyposażone w maszynkę do mięsa pozwoli na jego mielenie, a przystawka do lodów na produkcję deserów. Korzystając z wielofunkcyjnego robota kuchennego, masz nieograniczone możliwości. Urządzenia tego rodzaju dzielą się na trzy główne typy: wieloczynnościowe, planetarne i wyposażone w funkcję gotowania. Pierwsze dwa różnią się od siebie budową i rodzajem ruchu mieszadeł. Roboty kuchenne planetarne umożliwiają na przykład dokładniejsze mieszanie i napowietrzanie składników. Urządzenia z funkcją gotowania to z kolei zupełnie samowystarczalne roboty, dzięki którym przygotujesz mnóstwo potraw i dodatków w jednym zaledwie pojemniku.

Zobacz więcej

Wyciskarka do soków

Nie masz możliwości rozbudowy swojego robota kuchennego, ale marzą Ci się soki ze świeżych owoców? Potrzebujesz wyciskarki do cytrusów. To idealny sposób dostarczania organizmowi dziennej dawki witamin i minerałów. Powstające w ten sposób napoje pozbawione są sztucznych składników w przeciwieństwie do tych, które nabywamy w sklepach. Wielu ludzi nie ma w zwyczaju jedzenia owoców i warzyw, ponieważ są zniechęceni nieatrakcyjnym sposobem ich podania. Metodą na zmianę tych przyzwyczajeń są właśnie domowe soki wyciskane ze świeżych produktów.

Wyciskarka do owoców występuje w licznych wariantach. Różnią się one między innymi czasem wyciskania, wydajnością, rodzajami produktów, jakie mogą przetworzyć, oraz dostępnymi funkcjami dodatkowymi. Wyciskarka wolnoobrotowa ma tę przewagę nad zwykłą sokowirówką, że do pracy wykorzystuje siłę miażdżenia, dzięki czemu soki nie napowietrzają się i nie nagrzewają. Występuje w czterech rodzajach: jednoślimakowym, dwuślimakowym, pionowym i poziomym.

Cztery wyżej wymienione urządzenia – dzbanek filtrujący, zgrzewarka do folii, wielofunkcyjny robot i wyciskarka do soków – mogą dokonać małej rewolucji w Twojej kuchni. Warto zaopatrzyć się w nie i pozwolić im ułatwiać sobie życie.

Zobacz więcej