4 gadżety, które przydadzą się podczas wycieczki za miasto

4 gadżety, które przydadzą się podczas wycieczki za miasto

Cudowna letnia pogoda zachęca do spacerów i wycieczek. W tygodniu najczęściej możemy pozwolić sobie jedynie na krótkie przechadzki bądź wieczornego grilla. Co innego w weekendy! Kiedy nadchodzi piątek, a aura pozostaje dla nas łaskawa, nasze myśli biegną ku lasom, jeziorom i górom. Z dala od zakorkowanych ulic miast. Wybór spokojnego miejsca na wypoczynek to już połowa sukcesu. Reszta zależy od odpowiedniego przygotowania. Podpowiadamy, co warto mieć ze sobą podczas weekendowej wycieczki. Oto 4 gadżety turystyczne, które zagwarantują Ci błogi relaks!

Chłodne piwko w cieniu pić…

Jak śpiewał Ryszard Rynkowski, nie ma to jak uciec z betonowej dżungli na łono natury. A tam? Tam przyjemnie jest położyć się na trawie, w cieniu drzewa i otworzyć lodówkę turystyczną. Być może piosenkarz nie użył dokładnie tych słów, ale to właśnie miał na myśli. Bo jak inaczej zapewnić sobie schłodzone trunki w środku lata?

Lodówka turystyczna to jeden z najpopularniejszych gadżetów biwakowych. Przyda się nam głównie podczas wycieczek samochodowych, gdyż w taki sposób najłatwiej ją transportować, a także zasilać. Wystarczy podpiąć ją do gniazda zapalniczki, a nasze przekąski i trunki pozostaną świeże i chłodne przez cały czas wyjazdu. Choć Ryszard Rynkowski nie dodał już tego w swojej piosence, zrobił to inny polski artysta. Śpiewał on, że „najgorsze, co cię może spotkać niestety, to ciepłe piwo i zimne kobiety”. Cóż, na kobiety wpływu nie mamy…

Zobacz więcej

Nie tędy droga!

Udając się poza miasto, musimy mieć przede wszystkim pewność, że dotrzemy tam, dokąd zmierzamy. Jeśli wybraliśmy ucieczkę na wieś, możemy mieć nie lada problem ze znalezieniem docelowej lokalizacji. Aby nie pobłądzić, przyda się nam nawigacja samochodowa GPS. Choć większość z nas posiada odpowiednie aplikacje w smartfonach, potrafią one być zawodne. Zdecydowanie lepiej jest sięgnąć po profesjonalne urządzenie, które w przeciwieństwie do telefonu nie rozładuje się przez całą podróż.

Warto oszczędzić sobie błądzenia po lasach i zwiedzania podejrzanych zakamarków. Jeśli chcemy przyjemnie spędzić weekendową wycieczkę za miasto, powinniśmy cenić zarówno swój czas, jak i własne zdrowie psychiczne. Dobra nawigacja samochodowa zapewni nam sprawną i bezpieczną podróż, informując o problemach na drogach i wyznaczając najprostszą, najszybszą lub najtańszą trasę. To jeden z niezastąpionych gadżetów w podróży.

Szafa gra!

Słuchanie muzyki to rozrywka, której ewolucja zatoczyła koło. Kilkadziesiąt lat temu młodzież nosiła ze sobą popularne boomboxy, aby wspólnie bawić się przy ulubionych piosenkach. Jakiś czas później sporych rozmiarów magnetofony zostały zastąpione przez pamiętne walkmany. Z tych korzystało się już raczej w pojedynkę, a to za sprawą słuchawek. Taka moda utrzymała się też przez okres popularności discmanów oraz odtwarzaczy MP3. Już wtedy można było jednak podłączyć swoje urządzenie do miniaturowych głośniczków, co zwiastowało nowy trend.

Wszechobecne dziś głośniki Bluetooth przywróciły muzyce to, co odebrała jej miniaturyzacja i słuchawki – kolegialny, towarzyski charakter. Nigdy jeszcze wspólne słuchanie ulubionych kawałków nie było tak proste. Wystarczy bezprzewodowo połączyć swój smartfon z niewielkim głośnikiem, by cieszyć się znakomitej jakości dźwiękiem. Takie urządzenie to bez wątpienia jeden z najbardziej przydatnych gadżetów turystycznych.

Nie być jak Robinson Cruzoe

Uciekając z betonowej dżungli, chcemy zostawić za sobą nie tylko korki, pracę i zanieczyszczone powietrze. Często zależy nam też na tym, by odciąć się od wiadomości, zapomnieć o problemach, z którymi mierzy się świat, zawiesić kontakt ze współpracownikami, klientami i przełożonymi. W tym celu wystarczy wyłączyć telefon… bądź pozwolić mu się wyładować.

Dzisiejsze smartfony, nafaszerowane najnowocześniejszymi technologiami, często mają ten problem, że bateria nie wytrzymuje zbyt długo. Mimo że odcięcie od świata powinno nas cieszyć podczas weekendowego wyjazdu, nie zapominajmy, iż telefon dostarcza nam również rozrywki. I choć warto zrezygnować z internetu, gier i seriali na rzecz wypoczynku na łonie natury, nic nie stoi na przeszkodzie, by posłuchać sobie muzyki. A w tym celu przyda się naładowany smartfon.

Wszystkie wymienione wcześniej akcesoria biwakowe – lodówki turystyczne, nawigacje GPS, głośniki Bluetooth czy telefony – działają dzięki energii elektrycznej. Z powodzeniem można zasilać je prądem z akumulatora auta, czemu służą niezawodne ładowarki samochodowe. To niezawodny sprzęt na biwak, z którego można skorzystać nawet z dala od cywilizacji. Odcinając się od świata, nie zapominajmy, że nawet nasze bezpieczeństwo zależy często od elektroniki. To dzięki niej w razie potrzeby wezwiemy pomoc bądź odnajdziemy właściwą drogę.

Niezawodne akcesoria turystyczne

Podczas wycieczki za miasto najważniejszy jest nasz wypoczynek i spokój. Choć przerwa od elektroniki jest jak najbardziej wskazana, nie zapominajmy, że odpowiednie gadżety kempingowe mogą ułatwić nam podróż i uprzyjemnić czas. Warto zainteresować się wspomnianymi artykułami biwakowymi i zagwarantować sobie relaks, jaki nam się należy!

Strona główna