3-cie Gorzowskie Spotkanie Krótkofalowców.

3-cie Gorzowskie Spotkanie Krótkofalowców.

W sobotę, 11 maja 2013 roku w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się 3-cie Gorzowskie Spotkanie Krótkofalowców. Organizatorem imprezy był Klub Krótkofalowców Klon SP3YPR, a współorganizatorami: Polski Związek Krótkofalowców, Distrikt Brandenburg Deutscher Amateur-Radio-Club e. V., Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne Słowianka, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie Wielkopolskim i Telewizja Polska S.A. Oddział w Gorzowie Wielkopolskim. Patronat objął prezydent Gorzowa Wielkopolskiego.

Spotkania są otwartą, jednodniową formą pikniku dla sympatyków radia, krótkofalowców i wszystkich zainteresowanych technikami łączności radiowej. Piknik ma na celu
zaprezentowanie osiągnięć amatorów i profesjonalistów oraz propagować radioamatorstwo jako pożyteczne i potrzebne społecznie hobby, dające wymierny efekt w czasie
klęsk żywiołowych i innych zagrożeń.

Dodatkowo spotkanie wzbogacono o elementy wystawienniczo-targowe. Jako że nasza firma Wasserman również ma w swojej ofercie sprzęt radioamatorski zostaliśmy zaproszeni
celem zaprezentowania oferty naszych przenośnych radiostacji amatorskich.

Oprócz naszego stoiska swoje produkty prezentowali różni inni wystawcy. W ich ofertach można było znaleźć całe mnóstwo końcówek, przejściówek, cybantów, linek, konektorów
czy też anten do zastosowań krótkofalarskich i innych dodatków których nazw ciężko zapamiętać.

Oprócz giełdy można również były również ciekawe stoiska tematyczne które prezentowały różne rodzaje transceiver’ów amatorskich jak i kolekcje starych odbiorników radiowych oraz wystawa historycznego sprzętu łączności.

Oprócz prezentacji odbiorników pamiętających jeszcze lata przedwojenne można było zobaczyć również nowoczesne urządzenia wykorzystywane przez radioamatorów w dzisiejszych czasach.

Krótkofalarstwo to dość kosztowne hobby , prawdziwe profesjonalne markowe urządzenia kosztują 5 cyfrowe sumy :)

Radioamatorzy to bardzo pomysłowi ludzie, z niczego potrafią zrobić coś :)  poniżej przykład wykorzystania zwykłych krótkofalówek przenośnych takich jak mamy w swojej ofercie do stworzenia awaryjnego przemiennika częstotliwości umożliwiający komunikację pomiędzy różnymi pasmami radiowymi.

Odwiedzający spotkanie radioamatorzy mogli pozostawiać na znak swojej obecności na pikniku GSK karty QSL które służą do potwierdzania przeprowadzonych łączności.

W Gorzowskich Spotkaniach Krótkofalowców udział brała również TVP Gorzów Wielkopolski. O kulisach pracy w telewizji opowiedzą dziennikarze, spikerzy i prowadzący programy na antenie TVP Gorzów Wielkopolski.
Każdy chętny mógł usiąść przed kamerą i poczuć się jak prezenter telewizyjny sprawdzić jak czyta się z „promptera” ( tekst wyświetlany z odbicia lustrzanego w obiektywie kamery).

Z dodatkowych atrakcji na pikniku była zorganizowana loteria fantowa. Każdy mógł spróbować zakupując los za jedyne 3 zł. Nagrody były przeróżne ufundowane przez sponsorów pikniku. Między innymi można było bilety wstępu do centrum rekreacji,
radiotelefon, gadżety reklamowe, anteny czy też książki o tematyce krótkofalarskiej.
Dochód z loterii ma zostać przeznaczony na ufundowanie turystycznej tablicy informacyjnej dla miasta Gorzowa.

Losowanie odbyło się zgodnie z planem o godzinie 16.00 , wygranych losowała córka jednego z gości wybrana przez komisję :)

My również braliśmy udział w loterii, niestety szczęście nie dopisało nasz numerek nie został wylosowany.

Strona główna