3 akcesoria, które musisz mieć ze sobą na siłowni

3 akcesoria, które musisz mieć ze sobą na siłowni

Wiosna w pełni, zbliża się lato, a wraz z nim sezon plażowy. Jego rozpoczęcie nierozerwalnie wiąże się z chwilą, gdy większość z nas musi przed sobą przyznać… że znów nie zdążyliśmy się do niego przygotować. Opalamy więc przerażająco blade twarze, wystające brzuchy i wstydliwe oponki. A tak wcale nie musi być! Wciąż mamy czas, by do wakacji zrzucić zbędne kilogramy, poprawić nieco sylwetkę, wyeksponować atrakcyjne partie mięśni. W tym celu można regularnie odwiedzać basen czy chodzić na poranny jogging. Najczęściej jednak wybór pada na siłownię, gdyż oferuje ona największe możliwości. Wybierając się na trening, warto zabrać ze sobą akcesoria, które pozwolą nam śrubować nasze osiągnięcia. Przedstawiamy trzy rzeczy do ćwiczeń, bez których nie obejdziesz się na siłowni!

Butelka z filtrem – podstawa wyposażenia fitness

Jak to się mówi, nie wozi się drzewa do lasu. Sprzętu do ćwiczeń na siłowni jest pod dostatkiem, dlatego w tym artykule skupimy się raczej na akcesoriach, które nie stanowią jej podstawowego wyposażenia. Pierwszym takim obowiązkowym akcesorium fitness jest butelka z filtrem. Dzięki niej nawodnisz organizm i uzupełnisz płyny w trakcie wymagających ćwiczeń.

Jednym z największych atutów butelki z filtrem jest możliwość spożywania wody kranowej. Wbudowany filtr oczyszcza ją z chloru, substancji pochodzących z rur i negatywnie wpływających na smak. Kranówka idealnie nadaje się więc do picia, a według niektórych specjalistów może być nawet zdrowsza niż woda butelkowa.

Co więcej, butelka z filtrem pozwala Ci żyć ekologicznie. Nie kupując wody w plastiku, nie przyczyniasz się do zaśmiecania środowiska. Wystarczy raz na jakiś czas wymienić filtr, aby cieszyć się zdrową i smaczną wodą z kranu. Nie trzeba dużo liczyć, by zrozumieć, że za ekologią idzie ekonomia. Litr przefiltrowanej kranówki kosztuje znacznie mniej niż litr butelkowanej wody ze sklepu.

Butelka z filtrem stanowi więc niezbędny element wyposażenia fitness. Zrobisz z niej świetny użytek nie tylko na siłowni, ale też podczas jazdy na rowerze czy gry w piłkę. Pamiętaj, że podczas ćwiczeń nawodnienie to podstawa!

Zegarek sportowy z pulsometrem – przydatny gadżet do ćwiczeń

Nieocenione akcesoria na siłownię to zegarki z pulsometrem. Dają one możliwość monitorowania pracy organizmu, dzięki czemu Twoje treningi staną się wydajniejsze. Sportowy zegarek z pulsometrem precyzyjnie mierzy puls użytkownika. Dzięki temu łatwo śledzić wydolność organizmu i dobierać odpowiednie dla siebie ćwiczenia.

Zegarek z pulsometrem to perfekcyjny gadżet do ćwiczeń, gdyż z jednej strony pozwala kontrolować pracę organizmu, a z drugiej robi to, co każdy zegarek – pokazuje godzinę. Świadomość upływu czasu jest niezmiernie ważna podczas treningu. Przede wszystkim pozwala odpowiednio zaplanować ćwiczenia i monitorować postępy. Trudno sobie raczej wyobrazić ocenę swoich osiągnięć w joggingu czy kolarstwie bez mierzenia własnego czasu.

Jak przystało na porządne urządzenie do ćwiczeń, zegarek z pulsometrem charakteryzuje się wyjątkową odpornością. Dzięki swojej budowie jest odporny na wstrząsy, wilgoć i różnego rodzaju zanieczyszczenia. To cechy obowiązkowe dla akcesoriów do ćwiczeń fitness. Dzięki temu można bez obaw oddawać się każdemu rodzajowi treningów. Czy będzie to bieżnia na siłowni, stukilometrowa trasa rowerowa czy Bieg Rzeźnika, zegarek z pulsometrem wytrzyma wszystko.

Zobacz więcej

Słuchawki z MP3 i radiem – wygodny sprzęt treningowy

Nie ma nic bardziej uciążliwego podczas ćwiczeń niż plączące się kable, które utrudniają ruchy. Wiele osób ceni sobie możliwość słuchania muzyki podczas aktywności fizycznej, lecz tradycyjne słuchawki często jedynie uprzykrzają trening. Dlatego doskonałym rozwiązaniem są słuchawki z wbudowanym odtwarzaczem MP3 i radiem FM. Taki sprzęt treningowy eliminuje irytujące przewody i zapewnia swobodę ruchów.

Słuchawki z MP3 pozwalają na ograniczenie ilości sprzętu do ćwiczeń fitness, który zabierasz ze sobą na siłownię. Nie musisz już wypychać sobie kieszeni odtwarzaczami czy telefonami, gdyż muzykę możesz wgrać bezpośrednio w słuchawki. Poczucie lekkości i brak zbędnego balastu to pierwszy krok do udanego treningu. Nieważne, czy ćwiczysz na siłowni, biegasz, czy jeździsz na rowerze, ograniczenia nigdy nie są mile widziane.

Sklep z akcesoriami fitness

Wszystkie powyższe akcesoria fitness znajdziesz w sklepie internetowym Wasserman. Dzięki butelce z filtrem, zegarkowi z pulsometrem oraz słuchawkom z MP3 Twoje treningi staną się nie tylko przyjemniejsze, ale też bardziej efektywne. To nie wszystko, Wasserman oferuje również liczne przyrządy gimnastyczne na siłownię. Nie lubisz ćwiczyć wśród innych ludzi? Nie tylko Ciebie powstrzymuje to przed chodzeniem na siłownię! Teraz to nie problem – tutaj możesz zaopatrzyć się w ławeczki do ćwiczeń, drążki rozporowe czy obciążniki.

Jakikolwiek rodzaj treningu wybierzesz dla siebie, będzie to dobra decyzja. Zawsze warto dbać o swoją kondycję i sylwetkę, a biorąc pod uwagę nadchodzące lato, motywacja powinna być podwójna. Sięgnij po niezbędne wyposażenie fitness i zacznij ćwiczyć już dziś!