240 GB w 100 gramach - dyski przenośne

240 GB w 100 gramach - dyski przenośne

Pamiętacie czasy, gdy dysk główny waszego komputera miał kilka GB pojemności? :) Nie było to tak dawno, ale technologia nie stoi w miejscu. Coraz bardziej rozbudowane systemy operacyjne wymagają większej pojemności na dysku, a my stajemy się coraz bardziej wygodni. Z połączenia tych dwóch potrzeb powstały dyski przenośne. Najmniejsze, najpojemniejsze, najszybsze i najtwardsze. Dziś mowa o pierwszych dwóch rodzajach:)

Największy najmniejszy dysk świata – Apricorn Aegis Mini

To cudeńko waży niespełna 100 gramów, a mieści w sobie nawet 240GB danych. Aegis Mini ultra-portable 1.8 ” jest idealny do przechowywania, udostępniania i tworzenia kopii zapasowych ważnych danych. To doskonały towarzysz podróży pomiędzy domem i biurem, sprawdza się też jako dodatkowa pamięć podczas długich tras.

Zintegrowany kabel owinięty wokół Mini pobiera zasilanie z laptopa, więc zasilacz nie jest potrzebny. Dodając do tego Apricorn Data Protection Software Suite i małe wymiary – mamy  najbardziej kompleksowy system tworzenia kopii zapasowych i przenośnych pamięci. To urządzenie ma właściwie tylko jeden minus – i jest nim cena, za największą pojemność zapłacimy ok. 240$.

Ile danych pomieści Apricorn o kieszonkowym rozmiarze?

Największa pojemność solo – My Book Essential USB 3.0

My Book Essential mały nie jest. Wynagradza to jednak pojemnością – jest to dysk przenośny o pojemności 3TB! Tak, teraz pytanie brzmi – ile bajtów ma tetrabajt? :) Łatwiej będzie nam przeliczyć to na gigabajty. W przybliżeniu 1 TB to 1000 GB. My Book Essential ma 3TB pojemności, czyli ponad 3000GB! Podwójny interfejs oraz podłączenie do portu SuperSpeed USB 3.0 sprawia, że dane zapisują się w niesamowitym tempie – wśród użytkowników krąży wiadomość, że przesłanie dwugodzinnego filmu trwa…3 minuty! My Book Essential objęty jest dwuletnią gwarancją, jednak cena może odstraszyć – za 1TB musimy zapłacić 555 do 1200zł.

Wspomniane urządzenia z pewnością zadowolą każdego, kto uwielbia archiwizować swoje dane. A jeśli ktoś jest maniakiem – to dość wysokie ceny zapewne go nie odstraszą. W kolejnych notkach opiszemy najszybszy oraz najtwardszy model dysku przenośnego, obiecujemy też podrzucić coś na przeciętną kieszeń;)