Klimator Ravanson. Wentylator z pompą wodną. Pilot KR-2011

-15,00 zł
273,99 zł
258,99 zł
szt.
Przewidywana dostawa: Mon, Aug 2 - Mon, Aug 2
Dostępność:
duża ilość
Ocena:
(na podstawie 31 recenzji)
Producent:
Ravanson
Kod produktu:
KR-2011 / 5908293520876
Przeczytaj uważnie by nie mylić pojęć

Klimator Ravanson KR-2011 z pilotem

Czym się różni klimatyzator od klimatora?

Klimator, klimatyzer, klimatyzator...Czy są w nich różnice? Najważniejszą cechą, która je od siebie odróżnia jest sposób chłodzenia. W klimatyzatorze chłodzenie polega na sprężaniu i rozprężaniu czynników chłodniczych, a w klimatorze na odparowywaniu wody. Klimatyzator pozwala na ustawienie pożądanej temperatury natomiast klimator nie, ze wzrostem temperatury moc chłodnicza klimatora rośnie, a klimatyzatora spada, klimatyzator wysusza powietrze, klimator je nawilża, klimator najlepiej sprawdza się w pomieszczeniach otwartych, a klimatyzator w zamkniętych. To najważniejsze różnice między tymi urządzeniami. Więc jeżeli często wietrzysz mieszkanie i lubisz powiew bryzy, wybierz klimator. Jeśli zaś chcesz mieć możliwość przymykania okna i ustawiania temperatury, wybierz klimatyzator.

Klimator Ravanson KR-2011 z opakowaniem

Jak działa klimator? 

Klimator jest wyposażony w chłodzące wkłady, które przez cały czas pozostają nasączone wodą. Gorące powietrze jest wtłaczane przez wentylator, przechodząc przez wkłady a woda absorbuje ciepło poprzez naturalny proces parowania. I w efekcie urządzenie oddaje otoczeniu orzeźwiający, chłodny powiew powietrza. Dodamy, że im wyższa temperatura na zewnątrz, tym praca klimatyzatora wodnego jest wydajniejsza. Dzięki temu, iż klimator Ravanson posiada prócz funkcji nawilżania powietrza funkcję jonizacji to powietrze jest nie tylko nawilżone, ale dodatkowo pozbawione różnych zanieczyszczeń. Ravanson zaopatrzony jest w pompę wodną, co w połączeniu z oscylacją powietrza daje temu rządzeniu bardzo wysoką sprawność.

 Panel sterujący klimatora Ravanson KR-2011

W przypadku wystąpienia bardzo wysokich temperatur istnieje możliwość użycia dodatkowych wkładów chłodniczych (znajdują się w zestawie). Całym urządzeniem możemy wygodnie sterować za pomocą dołączonego do klimatora pilota.

Klimatory dostępne w sklepie wasserman.eu

Specyfikacja

Funkcja:nawilżania – chłodna bryza, jonizacji powietrza, oscylacji powietrza,
Moc:75 W
Nadmuch:3 prędkości nawiewu: wysoka/średnia/niska
Pojemność:zbiornika na wodę: 4l
Przepływ powietrza:410 m3/h
Sterowanie:Panel sterowania + Pilot zdalnego sterowania
Timer:0,5-4h
Waga:4,7 kg
Wymiar:305x270x615 mm
Zabezpieczenia:przed przegrzaniem

Opinie klientów

JAN
OK, ale jak wymienic baterie w pilocie?
Strona główna