Lian Li Lancool-215 Midi Tower Black, Transparent
This product is not available
- Availability:
- expected delivery
- Brand:
- LIAN LI
- Product code:
- LANCOOL 215 BLACK / 4718466009654
Share this product:
Specification
| Depth: | 462 mm |
|---|---|
| Form factor: | Midi Tower |
| Front fans diameters supported: | 140 mm |
| Front fans installed: | 2x 140 mm |
| Hdd/ssd combo cage: | Yes |
| Height: | 482 mm |
| Illumination: | Yes |
| Illumination colour: | Multi |
| Material: | Tempered glass, SGCC |
| Maximum cpu cooler height: | 16.6 cm |
| Maximum psu length: | 21 cm |
| Number of 2.5" bays: | 2 |
| Number of 3.5" bays: | 2 |
| Number of expansion slots: | 3 |
| Number of front fans supported (max): | 2 |
| Number of hdds supported: | 2 |
| Number of top fans supported (max): | 2 |
| On/off button: | Yes |
| Power supply included: | No |
| Product colour: | Black, Translucent, White |
| Reset button: | Yes |
| Side window: | Yes |
| Ssd form factor: | 2.5" |
| Suitable for: | Gaming |
| Supported hdd sizes: | 3.5", 2.5 |
| Supported motherboard form factors: | Mini-ATX, ITX, EATX, ATX |
| Tempered glass panel(s): | Yes |
| Top fans diameters supported: | 140 mm, 120 |
| Top fans installed: | 2x 120 mm |
| Type: | PC |
| Usb 3.2 gen 1 (3.1 gen 1) type-a ports quantity: | 2 |
| Width: | 215 mm |
Despite our best efforts, we cannot guarantee that the published technical data and photos do not contain inaccuracies or errors, which, however, cannot be a basis for claims.