Baofeng Dual Band VHF / UHF radio unlocked

£31.85
szt.

Buy today and we will send tomorrow.

Availability:
running out
Shipping time:
24 hours
Rating:
(Based on 168 reviews)
Product code:
UV-82 HT
Brand:
Baofeng
Thanks to the radio, we can connect over a distance of several dozen kilometers!

Radiotelefon Dual Band BAOFENG UV-82 5W rozblokowany

Something for hams and "lovers" of uniformed services

Baofeng UV-82 HT it's manual two-band radio (the so-called duobander), operating in two frequency ranges: VHF (VHF, ultra-short waves, used for communication over shorter distances - e.g. in aviation, police, other services, taxi radio) and UHF (band intended, among others, for amateurs). As one of the few it has Dual Watch function , i.e. dual listening mode. This means that the device can monitor two different frequencies (even in different VHF / UHF bands) and gives priority to the one on which the incoming call will appear. In order to somehow grasp it, the manufacturer equipped the model with push-to-talk (PTT) button , thanks to which we have the ability to transmit on two frequencies.

Dual Band BAOFENG UV-82 bez trudu mieści się w dłoni

Ease of use and programming

Producer, company Baofeng Tech took care of the comfort of use, equipping the radio with a number of functions that facilitate identification, grouping, keypad blocking, selective calling, the VOX function, i.e. starting voice transmission or the possibility of programming from the keyboard, but also with a large and clear two-line display, DTMF keyboard and extended, 42 position menu. If that wasn't enough Baofeng UV-82 HT it has built in FM radio which we can listen to even during listening (playback will be stopped automatically after answering the call) and LED flashlight ! Thanks to the Kenwood connector, we can connect, for example, a microphone-speaker to the device.
Wymiary radiotelefonu BAOFENG UV-82

Included:
- Baofeng UV-82 HT radio
- Battery / accumulator
- Charging base
- Power supply / charger
- Microphone-earpiece
- Detachable antenna


Akcesoria znajdujące się w zestawie z BAOFENG UV-82

Specification

Antenna impedance:50 Ohm
Battery capacity:2800m
Display:LCD
Dimensions:without antenna: 58 x 130 x 32 mm - with antenna: 58 x 285 x 32 mm
Frequency stability:2.5 ppm
Frequency jump:5 kHz / 6,25kHz / 10kHz / 12.5 kHz / 20kHz / 25kHz / 50kHz
Fm radio reception:65-108 MHz
Functions:VOX, CTCSS and DCS function, TDR (Dual Watch), Automatic Identification Number (ANI), battery saving function, ROGER function (transmit end signal), double PTT button (separate for A and B channels)
Keys:illuminated
Modulation type:FM
Memory:128 channels can be stored
Menu:42 fuknkcyjne
Supported frequencies:136-174MHz and 400-520MHz
Tone:1750Hz
Transmission power:5 WAT
Working temperature:-20 ° C to + 60 ° C
Work cycle:03/03/54 min. (Rx / Tx / Standby - standby)

Product reviews

Damian

Radiotelefon rewelacyjny, wszystko działa bez zarzutów.Testowany w pomieszczeniach, lasach, oraz innych otwartych przestrzeniach – wszystko działa rewelacyjnie. Łatwa obsługa, dobra cena.

Artur

Jest to kolejny zakup w sklepie Wassermann radio sprawdza się idealnie posiadam 4 sztuki żadnym nie miałem problemów. Najstarsze radio ma 3 lata i działa idealnie

Krzysiek krótkofalowiec

Świetne radio do codziennego użytku. Z przemiennikami w terenie otwartym 40 - 50km zasięgu nie stanowi dużego problemu. Zależy od ukształtowania terenu. Między dwoma radiami w łączności bezpośredniej 10km też nie problem

axel

No fajnie, ale czemu w zasadzie w żadnych opisach nie ma podawanego zasięgu choćby deklarowanego?!

Miły

Tani dobry radiotelefon polecam zakup .

hrabiaRyszard

Potwierdzam bardzo dobre opinie o tym sprzęcie. Sam używam go ponad dwa lata. Bardzo odporny na upadek. Na zawilgocenie również. W tej cenie nie znajdzie się nic lepszego. Polecam jak najbardziej!!!

Andrzej Cebo

Krótkofalówka super, działa bez zarzutów, testowane w lesie, na otwartym terenie i na stoku – wszędzie sprzęt sprawował się świetnie, korzystałem z wykorzystaniem dołączonego zestawu słuchawkowego, bo po prostu było wygodniej. Łatwa obsługa, dobra cena, wytrzymały akumulatorek, dobry zestaw startowy – myślę, że nie ma na co narzekać.

Marek Popławski

Jeśli ktoś szuka dwupasmowego radyjka do komunikacji to smialo można siegac po ten model. Po kolei, urządzonko jest zgrabne, dobre nawet na dluzsze wedrowki, nie powinien tez zawiesc akumulator. Można odbierać sygnal fm, nadajemy na dwóch pasmach. Do odbioru można używać dolaczonego zestawu mikrofon/sluchawka, ale bez niego tez korzystanie nie sprawia problemów, wbudowany mikrofon i glosnik najbardziej się sprawdzają. Antenka w takich radyjkach, wiadomo, nie zawsze pozwala na jakieś najwyższe osiagi, ale ta akurat sprawdza się dość dobrze. Duobander przetestowany w trudnych warunkach pogodowych, wytrzyma opady deszczu, a nawet maly upadek.

Krzysiek Molęda

Korzystałem już z różnych duobanderów, więc wiem mniej więcej czego oczekiwać. Tutaj mamy naprawdę dobrą propozycję, stosunek ceny do jakości jak najbardziej pozytywny. Można by poprawić trochę selektywność, ale do użytku bardziej amatorskiego tego się nawet nie odczuje. Można pochwalić wykonanie urządzenia, bo wygląda naprawdę estetycznie, bardzo fajny dość duży wyświetlacz, funkcja radia też przydatna. Bateria, wiadomo, zawsze chciałoby się więcej, ale na tle podobnych produktów nie jest źle. Zestaw słuchawkowy w komplecie, to też na plus, bo ułatwia korzystanie. O dziwo nie można narzekać na jakość dźwięku, pod tym względem sam byłem miło zaskoczony. Ogólnie powiem tak: na pewno nie jest to zabawka na raz, spokojnie daje radę na co dzień, tym bardziej w takiej cenie.

Kamil Dębski

Niech was nie zmyli chińskie pochodzenie producenta – super sprzęt! Działa jak marzenie, obudowa porządna, zdarzyło mi się już, że duobader upadł na ziemię z niewielkiej wysokości i absolutnie nic złego się nie stało. Dobrze leży w dłoni, zadowalająca jakość nadawania, radzi sobie naprawdę przyzwoicie z anteną dołączoną do zestawu. W pełni programowalny, można to zrobić na swoim komputerze. Czytelny wyświetlacz, dodatkowo podświetlany na niebieski, akumulator też wytrzymuje dość przyzwoity czas. Jeśli chodzi o tę półkę cenową to trudno znaleźć coś lepszego, pomimo sceptycyzmu co do samej marki ten duobander na pewno nie jest gorszy od podobnych propozycji „firmowych” producentów.

Leszek Mazur

w temacie krótkofalowek jestem raczej początkującym użytkownikiem, dlatego mogę polecić ten model duobanderow innym amatorom, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tymi urządzeniami. miałem okazje wypróbować już sprzęt na dość trudnym terenie, bo w lesie i nie zawiodłem się, jakość dźwięku dużo lepsza niż się spodziewałem. bardzo przydatne akcesoria w zestawie, ułatwiają korzystanie ze sprzętu. do użytku amatorskiego zdecydowanie doskonale się nadają, z czystym sumieniem polecam!