Jakie łóżeczko turystyczne wybrać?

Jakie łóżeczko turystyczne wybrać?

Jesteście przed kupnem pierwszego łóżeczka turystycznego i nie wiecie jak się za to zabrać?

Nie ma problemu! Zaraz wszystko wam wyjaśnię ;)

Po co łóżeczko turystyczne?

Łóżeczko turystyczne jest dobre na dalsze wyjazdy do rodziny, na wakacje lub może być też dodatkowym łóżeczkiem w domu, np. w salonie, gdzie dziecko spędza więcej czasu. Przed dalszymi podróżami lepiej jest pokazać maluszkowi rozłożone łóżeczko. Dobrze byłoby, gdyby mógł się w nim położyć, zapoznać, wtedy lepiej będzie mu zasnąć w obcym miejscu. W niektórych pensjonatach, hotelach nie ma łóżeczek dla dzieci, a jeżeli już są wiążę się to z dodatkową opłatą. Lepiej więc jest mieć takie łóżeczko i nie płacić dodatkowych pieniędzy.

Jakie łóżeczko turystyczne?

Tutaj trzeba popatrzeć na wagę łóżeczka, jego wymiary, łatwość montażu i bezpieczeństwo. Sama nazwa wskazuje, że łóżeczko turystyczne jest przeznaczone w większej mierze na wyjazdy, więc dobrze byłoby, gdyby właśnie nie było ono dla nas wielkim ciężarem przenosząc go do i z samochodu. Dobrze też, aby nie miało dużych rozmiarów po złożeniu, aby można było je spakować bez problemu do naszego bagażnika. Najlepszym łóżeczkiem jakie miałam okazję kupić, było łóżeczko turystyczne lionelo. Ma ono dużo plusów między innymi: funkcję bujania, bezpieczny przewijak, materac, blokadę kół, system lockguard, torbę transportową, baldachim z moskitierą i wiele innych rzeczy. Po złożeniu jest ono małych rozmiarów i ma niewielką wagę.

Zobacz więcej

Czy łóżeczko jest zdrowe dla noworodka i niemowlaka?

Jeżeli poszukamy w Internecie możemy znaleźć wiele różnych opinii na ten temat. Jedne mamy mówią, żeby absolutnie nie kupować takich łóżeczek, inne zaś mówią, że są one w ogóle nie szkodliwe i bardzo praktyczne. Zdaniem rehabilitantów nie wpływa to źle na zdrowie maluszka, jeżeli mamy porządny produkt o dobrej jakości z twardym, nie uginającym się dnem i dobrym materacem. Z takiego łóżeczka śmiało może korzystać nasze dziecko.

 

Wpływ łóżeczek turystycznych na zdrowie dziecka

Od kiedy łóżeczko turystyczne?

Z łóżeczka turystycznego można korzystać już od pierwszych miesięcy życia maluszka. Dla naszej wygody można kupić łóżeczko dwu lub trzy poziomowe. Łóżeczko turystyczne lionelo jest dwupoziomowe i ma po bokach siatkę, także nie ma co martwić się o naszego malucha i wstawać do niego co chwilę, wystarczy spojrzeć przez siatkę wszystko widać. A do kiedy takie łóżeczko? W łóżeczkach nie ma ograniczenia wiekowego, ale jest ograniczenie wagowe. Łóżeczko, o którym wspominałam ma ograniczenie do 15 kg.

Jak wyprać łóżeczko turystyczne?

Niestety łóżeczka turystycznego nie da się wyprać w pralce. Musimy do tego użyć albo wanny, albo po prostu postawić przed domem i oblać najpierw wodą a potem ręcznie umyć. Łóżeczka mają cienki i bardzo przewiewny materiał, więc nie musimy się martwić o to, że nasze łóżeczko będzie schło bardzo długo. Wystarczy kilka godzin i mamy czyste i pachnące łóżeczko.

 

Czy potrzebny jest materac do łóżeczka turystycznego?

Łóżeczko lionelo ma w wyposażeniu materac, więc nie trzeba kupować dodatkowego, ponieważ jest on bardzo porządnie wykonany. Niektóre łóżeczka mają bardzo cienkie materace. Wtedy trzeba dokupić materac, który będzie odpowiadał wymiarami do łóżeczka, lub zabrać z łóżeczka domowego.